Interiér plný kouzel, vzrušení, klidu a laskavosti

14.05.2012 | red. | Designéři

Masážní studio Tantra Spa na pražských Vinohradech je ve všech ohledech unikátní místo. Stačí vstoupit do dveří. Cítí to návštěvnici, klienti a byla si toho vědoma i jeho majitelka a autorka interiéru, designérka Denisa Palečková. Jaké to je navrhnout tantra salón?

Interiér plný kouzel, vzrušení, klidu a laskavosti
Perleťová místnost okouzlí harmonií a elegancí.
Chodbu zdobí malby osmi tibetských symbolů štěstí.
V Andělské místnosti se klienti cítí doslova jako v nebi.
Andělská místnost - bílá a stříbřitá záře.
Interiér zdobí sochy z Thajska a Indie.
Buddhově místnosti vévodí majestátní dřevořezba.
Indická místnost sousedí se saunou a ve sprše najdete mozaiku z tyrkysů.
Místnost Aqua připomíná dovolenou u moře...
V Tantra Spa nechybí ani finská sauna s barevnou terapií a parní sauna
Majitelka Tantra Spa a autorka jeho designu Mgr. Denisa Palečková

Měla jste před tím s něčím podobným zkušenosti?

Protože jsem se tématikou smyslné celostní masáže (tantra masáže) po dobu 10 let sama zabývala v teorii, praxi i jako lektorka, měla jsem dobré představy o tom, jak by prostor měl vypadat. Při masáži jde nejen o to uvolnit tělo prostřednictvím doteků, ale také povznést duši. A to, jakými jsme obklopeni barvami, tvary, vůněmi, materiály a zvuky, hraje velkou roli. Vizí tedy bylo vytvořit prostor, který návštěvníky „vezme“ do jiného světa. Do světa, kde panuje povznášející, magická a současně útulná atmosféra. I proto jsme volili primárně přírodní materiály. Aby se návštěvníci cítili dobře, vyladili jsme barevnost a tvary s využitím principů feng-shui.

Máte od klientů nějakou zpětnou vazbu? Myslíte, že se vám záměr podařil?

Ano, klienti vzhled Tantra Spa velmi oceňují. „Masáž“ začíná už samotným vstupem do recepce, cítil jste to sám. Každá místnost má svoje téma, svou barevnost, své jméno a je jedinečně zařízená.

Vy dáváte místnostem jména?

Ano, v tomto případě ano. A má to svou symboliku. Andělská místnost je bílo-stříbřitá, evokuje čistotu a svěžest. Perlová místnost v sobě snoubí útulnost a eleganci, nadchne vás noblesou tmavého dřeva, krémovými stěnami a perletí. Indická místnost je temně fialová se sytě oranžovou a žlutou, a sousedí se saunou. Pýchou prostoru je Buddhova místnost, které vévodí velká dřevořezba Buddhy.

Takový interiér ale jistě vyžadoval celou řadu atypických prvků.

To je pravda. V každé masážní místnosti jsou např. na míru stavěné sprchy a obklady zdobí proužky z polodrahokamů, které kromě své estetické funkce mají i pozitivní dopad na psychiku. Například křišťály v Andělské místnosti podporují jasnou mysl, meditaci a léčení na tělesné i duševní úrovni. I další dekorace mají svůj vnitřní smysl a současně jsou jedinečné. Většinu jsme jich přivezli z našich cest do Thajska, na Bali nebo Peru. Každý kus nábytku má tedy i příběh a ten je cítit a doslova nás pohlcuje...

Je možné najít souvislost mezi interiérem tantra salónu a interiérem např. chrámu či jiné obřadní místnosti?

Pochopitelně, podívejte se kolem se. To, co se v prostoru děje, ovlivňuje jeho atmosféru ještě na dlouhou dobu poté. Masáže, které zde již proběhly, jsou „otisknuté“ do zdí, vše jimi dýchá. Mám vždy radost, když se projdu masážním studiem a nejenže vidím, ale i cítím, jak jsou místnosti po uplynulých masážích naprosto magické. Bez zaváhání tuto atmosféru připodobňuji k chrámové atmosféře – člověka zaplaví radost, klid a úcta. I proto se návštěvníci hned po vstupu cítí dobře. Stěny dýchají láskyplnou péčí masérek a masérů i radostí a vděkem klientů.

Existují podle vás materiály, barvy, proporce a jejich kombinace, které mají schopnost stimulovat člověka podobným způsobem, jako to prokazatelně umí afrodisiaka?

Určitě ano a v tomto smyslu spoléhám zejména na přírodní materiály. Některé podlahy jsou z masivního dřeva, jiné ale pokrývá měkký koberec. Z některých látek doslova vyzařuje smyslnost, zejména ze sytých a teplých odstínů. Když jsme obklopeni patřičnými materiály, barvami a tvary, a vše doplňuje vhodná hudba a například svůdná vůně jasmínu, naše tělo i duše se okamžitě začne pohybovat na jiné frekvenci.

Jaké služby vlastně v Tantra Spa nabízíte?

Naší nabídkou je celostní smyslná masáž, ale plánujeme poskytovat i masáž havajskou, klasickou či shiatsu. A protože se nás klienti často ptají, odkud jsou všechny ty předměty a dekorace tady kolem, tak jsme zřídili v recepci také prodejnu, kde kromě masážních pomůcek a výukových DVD k masáži lze zakoupit třeba právě sošky z Thajska a Bali, ručně vyřezávané zrcadlové rámy, perleťové lampy... Nabízíme také individuální výuku, konzultace a výukové večery.

Red.
Foto: Pavel Mikunda, Denisa Palečková, Richard Vojík

Doporučujeme:

IQ Kuchyně - Budete ji milovat...

Top 5 - to nejlepší

Vyzkoušeli jsme si novou kuchyň Oliva Cordoba Creme

Vyzkoušeli jsme si novou kuchyň Oliva Cordoba Creme

Pořídit novou kuchyň není levná záležitost....

16.10.2011

Celý článek

Jak ideálně spojit  kuchyň s obývacím pokojem?

Jak ideálně spojit kuchyň s obývacím pokojem?

Spojení obývacího pokoje a kuchyně je velmi...

09.10.2011

Celý článek

Řešíte nové bydlení? Nechte si poradit od architekta!

Řešíte nové bydlení? Nechte si poradit od architekta!

Doma trávíme přibližně polovinu svého života....

16.10.2011

Celý článek

Malá kuchyň do opravdu malého bytu

Malá kuchyň do opravdu malého bytu

Problémy s nedostatkem prostoru se dají vyřešit...

24.11.2011

Celý článek

Jak vytvořit romantické bydlení?

Jak vytvořit romantické bydlení?

Má být vaše bydlení romantické? Jak toho ale...

03.11.2011

Celý článek

Kalendář