Jak se žije závodníkovi rallye v IQ kuchyni

27.06.2016 | red. Tereza Věntusová | Reportáž

Navštívili jsme domeček, který se na nás usmíval už při příjezdu. A jak to tak často bývá, žijí v něm velmi příjemní lidé - Pavlína a Vašek. Jak se jim bydlí v tak krásném interiéru? A jsou spokojení se svou novou kuchyní? Samozřejmě jsme také chtěli alespoň trochu proniknout do světa rallye. A to proto, že Vašek Černín - rallye jezdec - vyhrál před dvěma lety soutěž mladých talentů.

Jak se jim tedy bydlí v nové IQ kuchyni? To nás zajímalo..

Jak se žije závodníkovi rallye v IQ kuchyni
Zeleň dodává kuchyni živost, toho správného ducha domácnosti
Krásně sladěné do bílé barvy, granitový dřez se speciální indukční deskou..
Jako na obláčcích..
Chytře skrytá pračka dokáže usnadnit práci a kroky nám všem
Vypíchnutý detail, kterým se Pavlína kochá dodnes
Pohodlí a pohoda nejen pro majitele
Chytře vyřešené vestavěné skříně, které využívají prostor pro uskladnění bot  a dalších šatních potřeb
Detaily, jako je tenčí pracovní deska, vytvářejí celkový dojem profesionální přitom jednoduché kuchyně
Pelíšek pro miláčky přece nesmí chybět
Krásně jsme si povykládali u skleničky dobrého vína
Spokojená Pavlína ve své krásné IQ kuchyni

 

Vítejte!

 

Jejich dům je moc je pěkně zařízený a elegantně sjednocený do krásného čistého designu. Jde vidět, že dáma tady měla silné slovo. Co nás ale velmi překvapilo, bylo přiznání, jak moc byla Pavla do stavby zapálená. Přiznala se nám, že už dva roky před začátkem stavby chodila po parcele s kompasem a sledovala aspekty krajiny spolu s orientací na různé světové strany. Díky tomu přesně věděla, kde chce mít terasu, obývák nebo kuchyni. „Získat pozemek bylo obtížné, ale věděla jsem, co chci a jak. A šla si za tím. Mám ráda dokonalé věci, a pokud cítím, že to není ono, tak do toho raději nejdu.” Vašek moc do zařizování interiéru nebyl a vůbec nevadilo. Teď se mu dům moc líbí a říká, že když je spokojená druhá polovička, kterou miluje, není důvod nebýt šťastný.


Jak začala stavba


Já jsem si vlastně začala stavět dům, byla to pro mě zábava, ne priorita. Jak někdo skládá motor, tak já skládala domeček. Když jsme se tady s Vašou nastěhovali, nebyla dodělaná koupelna, ale kuchyně byla hotová a to bylo důležité.” upřesňuje situaci Pavla. “Teď si ho ještě zkrášlujeme. Dáváme si na čas a klademe důraz na to, aby bylo vše perfektní. Chceme si být jistí, že to co si koupíme, je přesně to, po čem jsme toužili. Vím, že mám ve Vaškovi plnou důvěru a podporu a vlastně se mi hrozně líbí, že si můžu zařizovat dům podle svého.” říká Pavla. „Mě hrozně unavuje přemýšlet, co tady dát, proto nechávám rozhodování na Pavle. A ono je to nakonec vždycky nejlepší.” dodává spokojeně Vašek a uvelebí se do sedačky s velkou spoustou huňatých polštářů.


Hladký průběh


Jak nám Pavla prozradila, ze všeho nejjednodušší bylo postavit dům. Na druhou stranu velkou část úsilí si vyžádalo I jeho zařizování. Praktické, na údržbu jednoduché, vzdušné… takové priority si kladli, ať už se jednalo o kuchyň, koupelnu nebo chodbu se schody. Tam se Pavla doslova až rozplývala nad doporučeným provensálským dekorem na schodišti, který si nemůže vynachválit. Chytře se na něm totiž skryjou možné škrábance od domácích mazlíčků a stále vypadá krásně.


Oblíbené místo v domě


Zajímalo nás, kde je v domě místečko, ve kterém se cítí sami sebou… “Jedno z mých nejoblíbenějších míst, kde rád sedívám, je na pohovce v obýváku. Je skvělé jen tak odpočívat, koukat se ven nebo na Pavlu v kuchyni, jak chystá nějakou dobrotu. Samozřejmě je to i naopak. “ dodává s úsměvem Vašek.


Priority v kuchyni


„V kuchyni bylo důležité, aby byla praktická, jednoduchá, malá, ale aby se tam vlezla pračka nejlépe se sušičkou. Designér Tomáš Věntus z týmu IQ kuchyně, který se o realizaci celou dobu staral, nám skvěle poradil od kuchyňské linky, po jednoduché detaily, jako je roletka u desky nebo bezúchytové otevírání dvířek. Nechtěla jsem být otrokem domácnosti. Naopak, moje kuchyně slouží perfektně a přesně tak, jak chci a potřebuji.

Mám luxusní spotřebiče, jsem naprosto spokojená a to bez nadsázky. Moje kuchyň je prostě dokonalá, ani nemám co dodat.”


Údržba


Tím, že dům obývají také kočky a pes, čekali byste, že bílá lesklá kuchyně je složitá na údržbu. My víme, že to tak není a Pavla je z dříve odsuzovaného návrhu naprosto nadšená..
Přijde Hugo, oslintá dvířka a stačí lehce přetřít a je to čisté. Spíše je mi líto lidí, kteří se bílého lesku bojí. Není hygienicky lehčeji udržitelná kuchyň, než moje.” usmívá se a to nás moc těší.


Když už jsme u těch mazlíčků


Máme dvě krásné kočky a velkého psa Huga. Jsou to naši miláčci a jsou zvyklí jezdit v autě, takže převoz není vůbec žádným problémem. Pro Huga jsme dokonce pořídili speciální vozík až z Ameriky. Chceme pro něj skvělý komfort, tak jako sami pro sebe. Rádi navštěvujeme dobré restaurace, do kterých můžeme vzít i Huga. Máme rádi kvalitu a to, co chceme, i za cenu, že si připlatíme” mají jasno oba dva.Před závody a v soukromí


Jak už jsme se dozvěděli, Vašek je velmi talentovaným mladým jezdcem českého Rallye. Zajímalo nás, jak vidí bydlení poblíž Budišova očima závodníka...
Mám rád své soukromí před závody i v každodenním životě. Vyhovuje mi příroda, která mě obklopuje, Praha není nic pro mě. Mluvím ze zkušenosti” říká Vašek, který dodržuje jistý rituál před každými závody. Poslouchá svou vybranou hudbu na oblíbeném místě v domě, tráví čas s Pavlou a takhle je mu dobře. No a Rallye? Naťukli jsme něco, o čem jsme se chtěli dozvědět více...
Vašek a Rally


Byl to Tvůj sen stát se rallye jezdcem? Nechtěli mít rodiče z tebe typického právníka nebo doktora?

Sen to byl vždycky, mě to naplňovalo už od malička, ale nikdy jsem si nemyslel, že se toho budu moct účastnit, když jsem to sledoval v televizi. Zlom přišel v mých 12 letech, kdy jsem porazil taťku na motokárách. Tam poprvé pochopil, že je to velká příležitost a začali mě plně podporovat. A ne, nechtěli mít ze mě něco jiného, nebo o tom nevím.


Je silná konkurence? Víš o někom, kdo Ti úspěch nepřeje?

Nevím o nikom. Naopak. Téměř všichni, co se motají okolo motosportu, jsou jako jedna velká rodina. Samozřejmě, že když jsem vyhrál talent, tak to poražené zamrzelo, ale po čase jsem je viděl fandit na mých závodech. To člověka povzbudí. Někdy je mnohem lepší fandit než sponzorovat.


Je nějaký sen, kterého bys chtěl dosáhnout?

Mám. Zní to jednoduše, ale je to složité. Rád bych se motosportem nejen živil, ale také měl díky němu dostatek financí a neřešil ostatní věci. Tím pádem by ze mě spadlo břemeno, jestli na to mám, a určitě by šlo všechno mnohem lépe. Taková ta svoboda.


Měl jsi ze začátku strach nebo respekt z rychlé jízdy?

Strach ne, ale respekt tam je, musí být doteď. Ale než z rychlé jízdy, spíše z toho, co by se mohlo stát, z následků. Na to, že mi ta rychlá jízda může ublížit, na to ani nemyslím, raději :)


Kolik lidí je v tvém nejbližším týmu, Vašku?

Vašek: Celý projekt má pod palcem Adam Eliáš, a společně se Standou Kafkou, manažerem, mě jezdí podporovat na soutěže. Další tým spravuje auta mně a dalším lidem, běžně kolem mého auta jsou tak 4 mechanici. Standa, Adam a Jirka (navigátor) tvoří tu mou nejbližší trojku. Často na hotelu řešíme, jaký je pro nás dobrý výsledek, s jakým tempem do soutěže nastoupit, jestli má smysl riskovat, nebo raději dojet na pohodu.

Pavla: Jsou to opravdu sympaťáci :)


Umíte si oba představit, že by vaše dítě dělalo obdobný sport?

Vašek: Já bych s tím neměl problém, vím, jak jsem sám toužil po podpoře, já bych spíš asi přehnaně podporoval a i kritizoval.”

Pavla: „Taky by mi to nevadilo, taky bych ho podporovala, nemám strach.”


Pavli, jak to máš ty, jezdíš Vaška podporovat na závody? Máš strach?

No tak napůl... Rallye spíš ne, není to pro mě až tak zajímavé, ale závody ve Vrších byly super. Strach mám, když se dívám v televizi, ale pak si říkám, že to k tomu patří. Neberu Vaška jako svůj majetek, ale spíš to beru, že když je spokojený on, jsem spokojená i já. Spíš než strach mám starost, proto chci, aby měl nejkvalitnější helmu, vybavení. Ani si nepřipouštím, že by se něco stalo. Větší strach mám o své kočky a o psa, aby nevstoupili na cestu nebo neutekli, než o Vaška, že by se mu něco stalo.


Co Vašek a předpisy mimo soutěž, Pavli?

Je až vtipné, že závodní jezdec dodržuje při jízdě předpisy až až. Někdy se až stydím, že je tak přehnaně ohleduplný než kdokoliv jiný, dává přednost snad i na hlavní” vychvaluje Pavlína řidičské zkušenosti svého partnera.

Spokojená Pavlína ve své krásné IQ kuchyniA co jejich společný volný čas?


Nejoblíbenější činnost Pavly a Vaška je užívání si jeden druhého, zatímco sedí na sedačce v krásném obýváku se sklenicí dobrého vína, vypráví si a sledují spolu s domácími mazlíčky skrz prosklenou zeď malebnou přírodu Guntramovic. Prostě krása!


Na závěr


To, co je u Pavly a Vaška doma to hlavní, co tvoří celý interiér jako na obláčku, nelze přesně popsat. Možná tomu přispívají peříčkové lustry nebo heboučké mazlivé kočky a velký kamarád Hugo… kdo ví, ale tady jde cítit, že je to opravdový domov.

 

Tereza Věntusová

IQ kuchyně - iqkuchyne.cz

Doporučujeme:

IQ Kuchyně - Budete ji milovat...

Top 5 - to nejlepší

Kuchyň budoucnosti

Kuchyň budoucnosti

Jak bude vypadat kuchyň budoucnosti? A jak je taková...

16.10.2011

Celý článek

Moderní bydlení v domě z 15. století? Jsou to kouzla s barvami, kamenem a dřevem!

Moderní bydlení v domě z 15. století? Jsou to kouzla s barvami, kamenem a dřevem!

Zveme vás na návštěvu do romantického domu z 15...

21.10.2011

Celý článek

Navštivte kuchyň ve věži a naučte se rozumět designu

Navštivte kuchyň ve věži a naučte se rozumět designu

Jak se bydlí ve věži? Pojďte se podívat a...

16.10.2011

Celý článek

Je sexy kuchyň opravdu rudá?

Je sexy kuchyň opravdu rudá?

Pokud plánujete novou kuchyň, jistě se zabýváte...

28.11.2011

Celý článek

Kalendář