Znáte kuchyně s lakovaným sklem? My jsme si jednu takovou kuchyň prohlédli!

14.10.2011 | red. | Reportáž

Uvažujete o změně vaší kuchyně? Přemýšlíte o nové kuchyni? My jsme si jednu takovou novou a právě nainstalovanou kuchyň mohli vyzkoušet. Není to ale žádná kuchyň neprakticky vyšperkovaná kvůli prezentaci na výstavě. Je to opravdová kuchyň v soukromém bytě určená k vaření. Pojďte se podívat na kuchyňské „reality show“.Víte, co je to lakované sklo?

Znáte kuchyně s lakovaným sklem? My jsme si jednu takovou kuchyň prohlédli!
I přes menší rozměry panelákové kuchyně se sem vešla velká pracovní plocha.
Parapet sladěný s pracovní deskou
Čistě bílý Lacobel umocňuje efekt LED osvětlení.
Pracnější, ale efektní spojení pracovní desky.
Klientka si prostor kolem digestoře přála vyplnit policí.
V kuchyni byla použita bílá lesklá dvířka od firmy Trachea.

Vyzvali jsme k rozhovoru pana Martina Zábranského, jehož studio Artika zmíněnou kuchyň dodávalo. Na úvod nás zajímala cena.

Pane Zábranský, můžete uvést konečnou cenu této kuchyně vč. DPH?

Konečná cena této kuchyně, tedy bez spotřebičů, ale včetně DPH byla 81 000 Kč. V ceně je samozřejmě zahrnuta montáž a taky veškeré vybavení, jako granitový dřez, baterie, osvětlení LED pásky, příborník atd.

To není vysoká cena, velká studia by si naúčtovala určitě mnohem více! Je tato kuchyň výjimečná ještě něčím jiným? Mluvil jste o „lakovaném skle“. Co to je?

Na této kuchyni jsme použili hned několik specifických prvků. Jedním z nich je například sokl na pracovní desce ze stejného materiálu, který úspěšně imituje desku kamennou, ale při podstatně nižší ceně. Na ten je posazená zástěna z vámi dotazovaného lakovaného skla (Lacobel), které stále není moc často používané. Ještě bych rád upozornil na tento parapet okna. Osadili jsme ho ve stejném dekoru jako pracovní desku, díky čemuž působí kuchyň kompaktnějším dojmem.

Nakolik je tato kuchyň komplikovaným výrobkem tzv. na míru a nakolik je to vlastně sériový výrobek?

Tak např. všechny horní skříňky a obě skříňky spodní rohové jsou zcela atypické. Museli jsme se přizpůsobit omezenému prostoru. Vždy navrhujeme a vyrábíme kuchyně přesně na míru tak, abychom prostor mezi standardními korpusy nemuseli vyplňovat např. nechtěnou poličkou. Je to samozřejmě náročnější, ale není to pro nás nic neobvyklého a výsledek vypadá mnohem lépe.

Byla díky těmto specialitám nějak nestandardně dlouhá montáž?

Ne, zvládli jsme vše v běžných termínech. Montáž trvala dva dny, plus drobné dodělávky později, jelikož si zákazníci v průběhu realizace většinou něco doobjednají a tyto změny již nelze v termínu realizovat. V podstatě jediný problém byl s vyvrtáním třech otvorů pro vypínač a zásuvky do zástěny z Lacobelu, se kterým měl náš standardní dodavatel velké problémy, a museli jsme tuto situaci urychleně řešit jinde.

Jak vlastně celý proces realizace vypadal? Klientka za vámi přišla, sdělila vám svou představu a pak se dělo co?

V tomto konkrétním případě byla přípravná fáze poněkud delší. Klientka totiž měla jenom hrubou představu o rozvržení nové kuchyně, ale barevná kompozice a některé detaily se několikrát měnily, takže od první schůzky do podpisu smlouvy uběhly asi dva měsíce. Což na druhou stranu není nic tak neobvyklého. Za tu dobu jsme řešili hlavně barevné provedení. Od původních požadavků, jakými byla např. vanilka, nebo různé dekory dřeva, jsme se posunuli k lesklé bílé. V konečné fázi jsem musel klientku přesvědčovat hlavně o tmavším dekoru pracovní desky, který je nejenom praktický, ale se zmíněnou barvou tvoří pěkný kontrast. Dnes je klientka ráda, že se tak rozhodla, a už by neměnila.
Samotná výroba pak trvala standardních šest týdnů.

Děkujeme vám za rozhovor.

Red.
Foto: Artika

Doporučujeme:

IQ Kuchyně - Budete ji milovat...

Top 5 - to nejlepší

Jak vytvořit romantické bydlení?

Jak vytvořit romantické bydlení?

Má být vaše bydlení romantické? Jak toho ale...

03.11.2011

Celý článek

Ing. arch. Hana Liškutínová

Ing. arch. Hana Liškutínová

INTERIÉRY – jednoduché, funkční, útulné –...

24.10.2011

Celý článek

Úspěšné kuchyně

Úspěšné kuchyně

Nabídka kuchyňských studií je velmi široká,...

16.10.2011

Celý článek

Moderní bydlení v domě z 15. století? Jsou to kouzla s barvami, kamenem a dřevem!

Moderní bydlení v domě z 15. století? Jsou to kouzla s barvami, kamenem a dřevem!

Zveme vás na návštěvu do romantického domu z 15...

21.10.2011

Celý článek

Kvalitní kuchyň za rozumnou cenu

Kvalitní kuchyň za rozumnou cenu

Firma Kuchyňské studio RENA patří mezi ty...

16.10.2011

Celý článek

Kalendář