Kvalitní kuchyň za rozumnou cenu

03.10.2011 | red. | Rozhovory

Firma Kuchyňské studio RENA patří mezi ty podnikatelské subjekty, které svou činnost deklarují už samotným názvem. Kromě zakázkové výroby kuchyňských sestav ale stále častěji řeší případy, kdy se na ně zákazníci obracejí s požadavkem po kompletním vybavení obytného interiéru a s důvěrou pak poptávají dětské pokoje, vestavěné skříně nebo solitérní nábytkové stěny. Potvrzuje se zde tedy obecně známý, a přesto mnohdy ignorovaný fakt svědčící o tom, že investovat do péče o spokojeného zákazníka se vyplatí. A vyplatí se to i v obchodním slova smyslu, neboť klient se jednoduše vrací tam, kde mu bylo dobře. Jednatelku firmy, paní Renatu Pokornou, jsme požádali o rozhovor.

Kvalitní kuchyň za rozumnou cenu

Jak byste vaši společnost představila v jedné větě?

To nebude těžké: jsme firma s individuálním přístupem k zákazníkovi a snažíme se, aby se představy klienta, jeho přání a sny, staly skutečností. Platí to v případě, kdy děláme novou kuchyň nebo nábytkovou stěnu, to pochopitelně není rozhodující.

To je stručné a výstižné. Myslíte si ale, že takový přístup k zákazníkovi je něčím výjimečný?

Rozumím a souhlasím, v teoretické rovině to výjimečné není, ale v praxi to ovšem bývá úplně jinak. Obávám se, že skutečná, a nikoliv tedy hraná či pouze marketingovými nástroji komunikovaná snaha naplnit zákazníkovu představu, výjimečná bohužel opravdu je...

Pokud bychom se tedy zeptali, čím se lišíte od konkurence…

…tak bych mohla odpovědět, že jsme jednoduše opravdu schopni reagovat téměř na veškeré požadavky našich zákazníků. Preferujeme osobní a profesionální přístup. Mezi našimi zákazníky je i skupina stálé klientely, která se na nás obrací, vrací se a svěřuje nám péči o své bydlení. A tuto skutečnost pokládáme za 12 let našeho podnikání za svůj největší úspěch.

Jak vlastně vypadá vaše portfolio? Jakou část tvoří např. výroba kuchyní, kterou předjímá i název vaší firmy?

Budu stručná, asi 70 % objemu naší práce tvoří právě kuchyně a zbylých 30 % pak vestavné skříně, dětské pokoje, obývací stěny, ale také vybavení kanceláří a lékařských ordinací.

Můžete popsat průběh vaší standardní zakázky? Jakým způsobem např. zjišťujete, co je pro vašeho klienta nejlepší? Jak vypadá např. zakázka, díky které má vzniknout nová kuchyň?

K prvnímu kontaktu nejčastěji dochází u nás ve studiu, kde se naši odborní prodejci snaží od zákazníka získat co nejvíce informací. Snaží se tedy dozvědět maximum o daném prostoru, ale také o představách a životním stylu klienta. Většinou nám tento první kontakt stačí k tomu, abychom mohli vytvořit prvotní vizualizace a ukázat, jak bude kuchyň vypadat. Tu potom zákazníkovi ukážeme a společně ji konzultujeme. Následně se většinou jedeme podívat na místo realizace, kde vše zaměříme a znovu ověříme, zdali je navržené řešení vyhovující. Nakonec ve studiu uděláme konečný návrh, který však vytváří nejen designér, ale ke slovu je přizván i technik a přirozeně také zákazník, jež má roli definitivního supervizora. Tak vypadá standardní průběh zakázky. Není ale výjimkou, když i prvotní návrh vytvoříme až po návštěvě v bytě klienta. Je to zkrátka vždy závislé na situaci a charakteru zakázky. Každá realizace je ve své podstatě originálem.

Má-li zákazník zájem o novou kuchyň, pak kolik u vás zaplatí za cenu návrhu ?

Prvotní návrhy jsou zdarma. Pokud by zákazník chtěl návrh, který má konečnou podobu a je určený do výroby, pak si účtujeme zálohově 3000 Kč. Dojde-li k realizaci naší firmou, je záloha vrácena a klient tedy návrh získá zdarma.

Vyrábíte nábytek. Dá se z hlediska vaší výrobní kapacity nějak popsat to, co je pro vás stále ještě typová výroba a co už je naopak atypické řešení, za které si musí klient připlatit?

Takhle bych to neřekla, v těchto kategoriích moc neuvažujeme. U nás je každá zakázka atypická, protože my nevyrábíme typové kuchyně ani skříně, ale fungujeme jako zakázkové krejčovství, kde se vše šije zákazníkovi na míru, tedy kuchyň na míru, stejně jako skříně na míru

Podobně jako celá řada dalších studií a firem používáte i vy při návrhu kuchyní plánovací systém Dynamic Space. V čem spočívá jeho atraktivita a co může zákazníkům nabídnout ?

Ano, je to velmi praktické. Stručně řečeno, zákazník ve výsledku ocení především dostatek úložného místa a optimální přístup k uloženým věcem. Důležitou roli hrají tzv. plnovýsuvné mechanizmy, kterými jsou opatřeny šuplíky, prostory potravinových skříní či jiná úložiště. Možná by to ale šlo říct ještě stručněji. Tou výhodou i smyslem Dynamic space je vysoká míra ergonomičnosti, snadná obsluha kuchyně a s tím související jednoduchá orientace v uložených věcech. Pohyb v takové kuchyni je jedním slovem smysluplný.

Které další služby kromě návrhu, výroby a montáže vaše firma nabízí? Které z těchto dalších služeb provádějí vaši zaměstnanci a které vám zajišťuje subdodavatel?

Ano, využívám spolupráce se subdodavateli a jsou to léty prověřené firmy. Díky nim zajišťujeme nejen elektrikářské, instalatérské a zednické práce, ale i pokládání podlahovin vč. koberců, lina nebo plovoucích podlah. Zákazník ale komunikuje vždy jen s jedním člověkem, jenž podléhá naší kontrole a má celou realizaci na starost.

Vraťme se závěrem ještě jednou k vašim klientům a podívejme se na ně z jiného úhlu. Jak by z vašeho pohledu vypadal obraz toho, co bychom mohli nazvat „obraz současného českého zákazníka“?

Obraz českého zákazníka? Myslím, že ho vykresluje slogan „kvalita za rozumnou cenu“, alespoň taková je naše zkušenost. Lidé si stále častěji uvědomují, že kuchyň je nemalá, ale zároveň dlouhodobá investice. A rádi si tedy připlatí za kvalitnější věci trvalé hodnoty. Vždy chtějí moderní a originální, netypické řešení a zároveň je zjevné, že se přitom nechávají často ovlivnit současnými trendy prezentovanými např. v časopisech o bydlení. V zásadě si ale přejí, aby právě ta jejich kuchyň byla nadčasová, a tedy hezká i za několik let. A takové kuchyně se snažíme vyrábět.

To je hezky shrnuto. Naše poslední otázka bude obligátní: jaké jsou vaše plány do budoucnosti?

Znovu jednoduchá odpověď: chceme zvyšovat odbornou úroveň naší firmy, pořádat další školení a kurzy pro naše zaměstnance a spolupracovníky tak, abychom drželi krok s nejnovějšími trendy a dokázali čelit konkurenci.

Děkujeme Vám za rozhovor.

Red.
Foto: Kuchyňské studio RENA

Doporučujeme:

IQ Kuchyně - Budete ji milovat...

Top 5 - to nejlepší

Láká vás modrá kuchyň?

Láká vás modrá kuchyň?

Na jednu stranu může někoho udivovat, že si lidé...

17.11.2011

Celý článek

Kuchyň v new yorském bytě je ztvárněním elegance a praktičnosti

Kuchyň v new yorském bytě je ztvárněním elegance a praktičnosti

Tuto zrenovovanou moderní kuchyni můžete vidět v...

14.01.2016

Celý článek

Správná kuchyň je ta, ve které se vám dobře vaří

Správná kuchyň je ta, ve které se vám dobře vaří

Výběr správné kuchyně bývá často chápán jako...

16.10.2011

Celý článek

Hledáte nábytek s tradicí? Tradiční nábytek?

Hledáte nábytek s tradicí? Tradiční nábytek?

Firma „VÁGNER – výroba nábytku“ působí na...

16.10.2011

Celý článek

Dbejte na bezpečnost! Víte, jak umístit dřez a varné centrum?

Dbejte na bezpečnost! Víte, jak umístit dřez a varné centrum?

Podle některých odborníků je rozdílná výška...

25.10.2011

Celý článek

Kalendář