Moderní kuchyně a pár tipů navíc

03.10.2011 | red. | Rozhovory

Dodržování přesných termínů dodání zakázek, transparentní jednání a trvalá kvalita nabízených služeb. To jsou jen namátkou vybrané vlastnosti, které zákazníci považují za samozřejmé. Ne vždy je ale takové očekávání naplněno. Zajímají vás moderní kuchyně? Požádali jsme o rozhovor jednatele společnosti Nábytek H.V.H., s. r. o., pana Aleše Hlaváčka, který nám představil svou firmu, přidal několik tipů a rad na tvorbu ergonomicky optimální moderní kuchyně a zároveň potvrdil, že v při návštěvě kuchyňského či interiérového studia je dobré mít stále na paměti okřídlené úsloví „důvěřuj, ale prověřuj“.

Moderní kuchyně  a pár tipů navíc

Vaše společnost působí na trhu od roku 2000, tedy již celých 11 let. Jak byste ji stručně představil a co považujte za svůj největší úspěch?

Širokou veřejností je naše firma vnímána jako kuchyňské studio, ale není žádným tajemstvím, že zákazníkům dodáváme vestavěné skříně, obývací pokoje, zařízení dětských a studentských pokojů, kanceláří a zvládneme v podstatě jakoukoliv zakázkovou výrobu „obytného“ nábytku. Za největší úspěch by se pak dalo považovat vybudování vlastního sídla společnosti v roce 2008, do kterého patří showroom kuchyní a vestavěných skříní a specializovaná prodejna kuchyňských dřezů a nábytkového kování. Zákazníci mohou přijet pohodlně autem, máme pro ně rozlehlé parkoviště a jestliže nás navštíví i se svými ratolestmi, je jim k dispozici také dětskýkoutek. A využít mohou i splátkový prodej nebo financování z hypotečních úvěrů či úvěrů ze stavebního spoření…

Proč by měli zákazníci využít právě vašich služeb? Čím se vaše firma liší od konkurence? Vyrábíte nějak odlišné kuchyně?

Dělám funkční, ergonomicky optimalizované a moderní kuchyně. Disponujeme rozsáhlými výstavními prostory, máme velký showroom. Ve srovnání s konkurencí tedy našim zákazníkům můžeme ukázat všechna možná řešení, na která si mohou skutečně sáhnout. A i v dnešní době bych za výjimečné a odlišné od konkurence vyzdvihl dodržení přesného termínu dodání zakázek.

V nabídce vašich služeb figuruje pojem „moderní nábytek“. Znamená to, že se orientujete směrem na soudobý či onen „moderní“ design, moderní kuchyně, nebo je u vás možné získat i tradiční či např. rustikální řešení?

Všeobecně je trend zaobírat se moderním směrem, ale neznamená to, že zákazník vyžadující něco jiného u nás neuspěje. Umíme nabídnou třeba i vámi zmíněné rustikální řešení.

Na svých stránkách uvádíte, že se při projektování moderní kuchyně vyhýbáte spodním dvířkům. Můžete čtenářům vysvětlit, proč jsou spodní dvířka nežádoucím prvkem?

Spodní police a jiné spodní úložné prostory jsou poměrně těžko přístupné, a proto je lépe nahradit je výsuvnými systémy, ve kterých se uživatel mnohem snadněji zorientuje a nemusí se také tolik ohýbat. Je to ergonomické řešení, které lidově řečeno šetří záda i kolena.

Existují ještě nějaká jiná další nevhodná řešení, kterých se například dopouští vaše konkurence a která vy naopak vnímáte jako chybu?

Určitě máme výhrady k celé řadě různých řešení, která se našim zákazníkům snažíme rozmlouvat. Jde zejména o používání složitých mechanických výsuvů levné výroby, které se snadno porouchají a dělají problémy. Dále pak jde o řešení a zpřístupnění rohových prostor. Mám pocit, že si s tím konkurence nedokáže často poradit, případně řeší situaci ne zcela ideálně. Pro tyto účely jsme si postupem času vytvořili několik vlastních metod. Výsledek je velmi uspokojivý. Přijďte se podívat do naší prodejny a můžete si všechno vyzkoušet a na všechno si sáhnout…

Jak vypadá odbavení vašich zákazníků? Nabízíte tvorbu cenové nabídky, návrh, výrobu a nakonec dopravu a montáž, anebo má zakázka nějaký jiný, tedy nestandardní průběh?

Naše práce se zákazníkem je asi poměrně standardní a nijak nevybočuje z běžné praxe. Zákazníka nejprve seznámíme s naší firmou a na smluvené konzultaci se společně pokusíme sestavit podobu vznikající kuchyňské linky. Následuje zpracování návrhu a cenové nabídky. V případě zájmu ze strany zákazníka provedeme zaměření prostor, dojde k sepsání kupní smlouvy, k výrobě kuchyně a její montáži ve sjednaném termínu.

Kolik u vás zákazník zaplatí za návrh moderní či jiné kuchyně?

V současné době jsou u nás návrhy zdarma a nezávazně.

Existuje u vás pojem „atypové řešení“, anebo je u vás vše tzv. na míru a každý kus je vlastně neopakovatelný originál?

S termíny atypová výroba u nás pracujeme neradi. Vše, co se navrhne a následně zhotoví, je v podstatě na míru, ale nepokládáme to za něco mimořádného. Zkrátka jenom plníme přání zákazníků.

Jaké služby zajišťujete vlastními kapacitami a jaké pro vás vykonávají partnerské společnosti? Provádí např. montáž nábytku vaši zaměstnanci?

V podstatě všechny služby, které nabízíme, zajišťujeme z řad vlastních zaměstnanců. Jedinou výjimkou je odborné připojení plynových varných desek. Zde využíváme služeb místních firem.
Získala vaše firma nějaká oceněné laické či odborné veřejnosti?

V tomto směru se naše firma dosud nezúčastnila žádných soutěží. A po pravdě? Budeme radši za spokojeného zákazníka, než ocenění poroty.

Jaké jsou vaše plány do budoucnosti?

Rádi bychom do budoucna minimálně udrželi současný objem zakázek a dle možností pak dále rozšířili plochu showroomu. To vše při sledování současných trendů a udržení rozvoje firmy.

Děkujeme Vám za rozhovor.

Red.
Foto: Nábytek H.V.H., s. r. o.

Doporučujeme:

IQ Kuchyně - Budete ji milovat...

Top 5 - to nejlepší

Zimní zahrady – trendy a typy

Zimní zahrady – trendy a typy

I když samotný název evokuje spíše prostor,...

28.01.2016

Celý článek

Hrátky se zrcadly

Hrátky se zrcadly

Zrcadla v interiéru chápeme jako rychlou kontrolu...

05.01.2017

Celý článek

Mincovna - unikát mezi kavárnami

Mincovna - unikát mezi kavárnami

Kávu milujeme. Všichni. Dokonce neznám člověka, kdo...

11.10.2016

Celý článek

Vyzkoušeli jsme si novou kuchyň Oliva Cordoba Creme

Vyzkoušeli jsme si novou kuchyň Oliva Cordoba Creme

Pořídit novou kuchyň není levná záležitost....

16.10.2011

Celý článek

Styly Skandinávie aneb když detaily rozhodují

Styly Skandinávie aneb když detaily rozhodují

Setkali jste se už s tímto označením?...

03.11.2016

Celý článek

Kalendář