Plánujete novou kuchyň? Běžte tam, kde z vás udělají spokojeného zákazníka

03.10.2011 | red. | Rozhovory

Výrobě kuchyní se věnuje nepřeberné množství firem a každá z nich se snaží oslovit veřejnost po svém. Nejlepší vizitkou je ale spokojený zákazník. Společnost VYNAB působí na trhu od roku 1998 a v péči o zákazníkové klienty a je v mnohém inspirativní. Přitom je to v podstatě velmi prosté. Stačí si uvědomit, že „každý zákazník je jiný a každý má určitou představu o tom, jak by měla právě ta jeho kuchyň vypadat. A kuchyňské studio je zde proto, aby tyto představy plnilo a navrhovalo přitom to nejlepší řešení“. Pokud plánujete novou kuchyň, bude pro vás následující rozhovor inspirativní.

Plánujete novou kuchyň?  Běžte tam, kde z vás udělají spokojeného zákazníka

Pane Polášku, v úvodu jsme parafrázovali vaše slova o vašich klientech. Jste jednatelem úspěšné společnosti VYNAB. Jak dlouho vlastně působíte na trhu?

V roce 1998 jsme založili sdružení podnikatelů a od roku 2000 působíme na trhu pod názvem VYNAB (výroba nábytku). V průběhu let jsme přešli na právnický subjekt VYNAB cz s. r. o. Za tu dobu se potvrdila jedna otřepaná fráze, že největším úspěchem i nejlepší reklamou je spokojenost našich klientů, kteří se k nám opakovaně vrací. Z mého pohledu je to ale nejen o samotném přístupu k zákazníkovi, ale také o lidech, o zaměstnancích, o jejich výběru. VYNAB je tým lidí, který jde cestou kvality a maximálního komfortu nabízených služeb od designéra přes volbu materiálů, kování, doplňků a spotřebičů, až po kvalitně provedenou montáž zhotoveného díla.

Máte od svých zákazníků nějakou zpětnou vazbu? Jak vypadá váš „spokojený zákazník“?

Každý zákazník je jiný. Každý má určitou představu o tom, jak by měla jeho kuchyň vypadat a na nás je, abychom tyto představy uskutečnili a zároveň přitom dbali na správnou funkci a vyhovění všem ergonomickým kritériím. Zákazník má možnost vybrat si různé cenové hladiny našich produktů, ale vyloženě levná, tedy nekvalitní řešení u nás nenajde. A nejlepší ocenění či ona vámi zmiňovaná zpětná vazba pak je, když náš zákazník např. napíše děkovný e-mail nebo vyjádří své díky v předávacím protokolu. To se nám stává. Také se nám stává, že děláme pro celé generace zákazníků a naše kuchyně jsou v bytech prarodičů, rodičů i dětí. To je naše vizitka. Zvláštním druhem „uznání“ bylo i velmi nepříjemné zjištění, že se na našem úspěchu snažil vydělat podvodník, který se vydával za jednatele naší firmy a nabízel naším jménem své velmi pochybné služby.

Zákazník si přeje novou kuchyň a rozhodne navštívit vaší prodejnu. Na co by se měl připravit a jak vypadá průběh zakázky?

Zabýváme se výrobou nábytku na míru, konkrétně kuchyní i vestavěných skříní pro běžné, standardní, stejně jako atypické bytový prostory. V každém případě je tedy nutné, aby si zákazník s sebou přinesl plánek bytu nebo místnosti, ve které má třeba právě poptávaná kuchyň stát. My pak vypracujeme návrh na novou kuchyň a cenovou nabídku. Za návrh u nás zákazník zaplatí 1000 Kč, ale pokud se pak rozhodne pro realizaci projektu u naší firmy, cena se mu odečte od ceny zakázky. Po podpisu smlouvy provedeme ještě vlastní zaměření a postoupíme zakázku výrobě. V daném termínu provádíme montáž, včetně instalace spotřebičů a uvedení do provozu. Pak už následuje protokolární předání díla a fakturace. Nutno ještě dodat, že veškeré výrobní a montážní práce provádíme sami. Externě pro nás pracují jen vybraní designéři.

Plánujete nějaké změny, zlepšení či inovace?

Pochopitelně, stále je co zlepšovat, ale konkrétní odpověď vám nyní nedám. Důležité je neusnout na vavřínech a posouvat laťku stále výš. To je něco jako motto či krédo. A tak jako v jiných odvětvích, i u nás je nutné sledovat nové trendy a držet často zmiňovaný krok se světem.

Děkujeme Vám za rozhovor.

Red.
Foto VYNAB cz s. r. o.

Doporučujeme:

IQ Kuchyně - Budete ji milovat...

Top 5 - to nejlepší

V bytě, nebo v bistru?

V bytě, nebo v bistru?

Opice na stěnách, staré oprýskané dveře, retro...

25.01.2016

Celý článek

Kuchyně a jídelny podle Feng Shui

Kuchyně a jídelny podle Feng Shui

Postavení kuchyně i jídelny je rozhodující k...

24.11.2015

Celý článek

Jak ideálně spojit  kuchyň s obývacím pokojem?

Jak ideálně spojit kuchyň s obývacím pokojem?

Spojení obývacího pokoje a kuchyně je velmi...

09.10.2011

Celý článek

TIP na velkorysé bydlení i v malém bytě

TIP na velkorysé bydlení i v malém bytě

Máte rádi otevřený prostor? Velkorysé místnosti?...

04.11.2011

Celý článek

Znáte kuchyně s lakovaným sklem? My jsme si jednu takovou kuchyň prohlédli!

Znáte kuchyně s lakovaným sklem? My jsme si jednu takovou kuchyň prohlédli!

Uvažujete o změně vaší kuchyně? Přemýšlíte o...

16.10.2011

Celý článek

Kalendář