Kuchyně a jídelny podle Feng Shui

27.11.2015 | red. | Tipy a triky

Postavení kuchyně i jídelny je rozhodující k vytvoření a zachování dobrého zdraví, neboť jídlo, které vaříte a jíte, ve vás vytváří nový život. Kuchyně tvoří samo srdce domácnosti. Je také nejvýznamnější místností, pokud jde o živiny. Proto je nezbytné, aby osoba, která se v domě stará o vaření, pracovala v klidném prostředí, pokud možno bez rušivých podnětů.

Kuchyně a jídelny podle Feng Shui

Čistota je základ

Dbejte na to, abyste když vaříte, nebyli ustavičně vyrušováni činnostmi jiných lidí, a to přímo ve vaší zóně. Rovněž dbejte na čistotu v kuchyni, která by měla být uklizená, bez nepořádku. Dostatek místa, správné uspořádání a skladovací prostory také velmi podporují rovnoměrný tok energie. Kuchyň řídí chod domova. Jestliže je charakterizována jednoduchostí a jasným pořádkem, tyto kvality prostoupí jak přípravu jídel, tak uživateli domácnosti. Jasné, uspořádané uskladnění kuchyňského náčiní – zejména důležité pro kuchyně s otevřenými policemi – zaručuje nejen to, že klid bude pravidlem dne, ale také inspiruje kuchaře k připravení chutných pokrmů.

Umístění kuchyně

Místo, kde je v domě kuchyně umístěna, ovlivňuje totiž rodinný život. Jestliže se zdá, že se kuchyň nachází „mimo“ budovu, vyčnívá jako přístavba vedle hlavních dveří, pak budou mít bydlící tendenci často jíst. Pokud je jasně viditelná už od vstupních dveří, nebo se, když vstoupíte do domu, ocitnete fakticky přímo v kuchyni, pak jídlo bude středem vaší pozornosti, kdykoli přijdete domů.

V ideálním případě je vhodné vařit a jíst v oddělených místnostech. Ale pokud užíváte kuchyni též jako jídelnu, postarejte se o to, aby všechno nádobí bylo uklizeno a vaše pozornost, předtím, než začnete jíst, odpoutána od všech prací souvisejících s přípravou pokrmu – například oddělením kuchyňského koutu závěsem, nebo ztlumením světla. Je nejlepší jíst na pohodlném místě v neuspěchané atmosféře.

Materiály

Vyhněte se tomu, abyste byli příliš rušeni dráždivými obrazy na zdech nebo nepořádkem a nečistotou na stole. Můžete-li do místnosti vnést cokoli na způsob přírodních předmětů a materiálů, prostor bude útulnější, mnohem více uvolňující a pozitivně ovlivní stravování. Dávejte přednost dřevěným jídelním stolům a židlím před skleněnými, kovovými nebo mramorovými. Taktéž rustikální či tkané materiály pozitivně pozvednou místnost s moderním vzhledem, zmírní její tvrdost a učiní ji více uklidňující.

Květiny

V kuchyni by neměly chybět květiny, které přispívají ke správnému toku energie. Umístěte je do rohů tak, aby celou místnost opticky zakulatily. Vyhněte se sušeným květinám (nemají žádnou energii). Nejlepší jsou ty v květináči nebo na stole ve váze.

Na závěr

Kamkoli je to možné, snažte se vnést plynulé linie a křivky na úkor ostrých hran. Umožníte tak energii proudit rovnoměrněji okolo místnosti.

 

 

Red. - Michaela Brussová

Foto: http://www.thinkstockphotos.com/

Doporučujeme:

IQ Kuchyně - Budete ji milovat...

Top 5 - to nejlepší

Zimní zahrady – trendy a typy

Zimní zahrady – trendy a typy

I když samotný název evokuje spíše prostor,...

28.01.2016

Celý článek

Meat Design 2017 | Výstava plná nápadů

Meat Design 2017 | Výstava plná nápadů

Již třetí ročník ostravské výstavy moderního...

29.11.2017

Celý článek

Má být vaše kuchyň smyslná? A vy? Jste „chic“?

Má být vaše kuchyň smyslná? A vy? Jste „chic“?

Přemýšlíte někdy zcela svobodomyslně a bez ohledu...

23.11.2011

Celý článek

Jak vypadá váš úspěch? Jako u Trachea?

Jak vypadá váš úspěch? Jako u Trachea?

S podnikateli se většinou hovoří o penězích, o...

16.10.2011

Celý článek

Kalendář