Praktický tip pro vaši kuchyň: elegantní dřevěná pracovní deska

11.01.2012 | red. | Tipy a triky

Kuchyně světových značek jsou častou inspirací tuzemským výrobcům. Inspirovat se nemusí ale jen místní nábytkáři. Zkuste využít zajímavé nápady slavných firem i vy a zamyslete se nad tím, jestli vám nemůžou být prospěšné. Jeden takový nápad vám nabízíme jako praktický TIP pro vaši kuchyň. Stačí pak poptat nějaké domácí kuchyňské studio a výjimečná kuchyň bude na světe.

Praktický tip pro vaši kuchyň: elegantní dřevěná pracovní deska
Nezáleží jen na vzhledu, ale také na uživatelském komfortu kuchyně.
Dřevěná část kuchyně nebude trpět stopami např. po paličce na maso nebo škrábanci po ostrém noži.
Kuchyň má svou „dřevěnou nohu“, která je zároveň praktickou pracovní plochou na způsob dílenského ponku.
Pracovní charakter dřevěné části kuchyně podporuje i „svěrák“, který rovněž může najít svou praktickou roli, např. při ostření nožů.
Atraktivní detaily kuchyně by měly mít i své praktické využití

Italská značka Schiffini vystavila ve svém novém showroomu v Curychu kuchyň nazvanou Mesa. Na první pohled je tato kuchyň jiná a vybočuje z běžných standardů. Důležité ale je, že se liší nejen vzhledem, ale i rozšířenou nabídkou praktických funkcí, které dokáží usnadnit a zpříjemnit práci v kuchyni. Stačí se podívat na fotografie.

Praktický TIP pro vaši kuchyň: Všimněte si, jak je řešené samotné tělo kuchyňské sestavy. Jeho pravá část je celá dřevěná. Vypadá jako dílenský ponk, což ale neznamená, že vypadá špatně. Nejde však jen o vzhled. Dřevěná část je nejen estetickým prvkem, ale zároveň slouží jako pracovní plocha, velké kuchyňské „prkýnko“, které nemusíte nikam uklízet. Stačí ho jen setřít.

Existuje spousta úvah o tom, jak by měla správná, praktická, bezpečná a moderní kuchyň vypadat. Mnoho výrobců se přitom ve snaze zaujmout a přilákat zákazníka orientuje jen na vzhled. Takové kuchyně se většinou snaží vypadat exkluzivně, čemuž odpovídá i cena. Bohužel častým nedostatkem takových kuchyní je fakt, že exkluzivně pouze vypadají. Pokud se prozkoumají jejich praktické stránky, pak už není po exkluzivitě ani stopy a mnohdy se z exkluzivní kuchyně stává kuchyň průměrná či dokonce podprůměrná.

Praktický TIP pro vaši kuchyň: Při nákupu vždy sledujte, jestli pohledová kvalita, efektní vzhled a atraktivní módní proporce a barvy kuchyně mají také své praktické upotřebení. Kuchyň s dřevěným „ponkem“ vypadá nevšedně a zároveň je komfortní, ovšem nejen na pohled. A to je důležité. Její pravá část je celá dřevěná, a pokud na ní budete krájet zeleninu nebo naklepávat maso a zůstanou zde stopy po paličce na maso nebo po ostrém noži, tak se nic nestane a kuchyň díky tomu neztratí nic ze svého atraktivního vzhledu. „Ponk“ může být na rozdíl např. od naleštěné nerezové plochy klidně otlučený, a nic se neděje.

Red.

Foto: Schiffini

Doporučujeme:

IQ Kuchyně - Budete ji milovat...

Top 5 - to nejlepší

Interiér plný kouzel, vzrušení, klidu a laskavosti

Interiér plný kouzel, vzrušení, klidu a laskavosti

Masážní studio Tantra Spa na pražských Vinohradech...

13.05.2012

Celý článek

Kuchyňské trendy: kuchyň v obývacím pokoji

Kuchyňské trendy: kuchyň v obývacím pokoji

Jaké jsou současné trendy v kuchyních? Odpověď na...

19.10.2011

Celý článek

Slavné kuchyně slavného Philippe Starcka

Slavné kuchyně slavného Philippe Starcka

Designéři, na rozdíl od jiných umělců, nepatří...

16.10.2011

Celý článek

Hledáte nábytek s tradicí? Tradiční nábytek?

Hledáte nábytek s tradicí? Tradiční nábytek?

Firma „VÁGNER – výroba nábytku“ působí na...

16.10.2011

Celý článek

Kalendář