TIP na luxusní ložnici pro každého: inspirace z Říma

07.03.2012 | red. | Tipy a triky

Nepodléhejte konvencím a udělejte si bydlení co nejpohodlnější. Máme pro vás TIP. Uvažovali jste někdy nad tím, že byste si udělali malou koupelnu přímo ve vaší ložnici? Zní vám to bláznivě? A proč? Není to nic nereálného ani nového, je to vlastně velmi tradiční a staré řešení.

TIP na luxusní ložnici pro každého: inspirace z Říma
Koupelna či vana v ložnici vypadá velmi luxusně. Není ale nutné mít kvůli tomu právě takto velkou ložnici.
Není ani nutné tolik akcentovat smyslnost či dekadenci, i když „proti gustu, žádný disputát“. Navíc takové řešení o smyslnosti je!
Sprchový kout je také velmi příjemnou součástí ložnice.
A koneckonců, můžete logiku otočit a umístit ložnici do koupelny.
Takový komfort si může dopřát málokdo, ale existují i úspornější řešení.
Zvažte např. sprchový kout. Vaše intimní soukromé lázně nemusí být náročné na prostor.
I do malého pokoje se dá instalovat koupelna, byť bez vany.
Sprchový box dokáže díky masážním programům nabídnout podobnou službu jako tradiční koupání ve vaně.

Proč by nemohla být koupelna přímo v ložnici? Pokud nemáte doma malé děti, které v koupelně provozují námořnické bitvy, po kterých je nutné tuto místnost kompletně vytřít, pak není nutné se omezovat. Stejně tak to platí o situaci, kdy malé děti doma sice máte, ale zároveň disponujete dvěma koupelnami, tedy tou velkou, rodinnou, a pak druhou menší, které se dá říkat „rodičovská“. Případně si můžete právě takovou „rodičovskou“ koupelnu pořídit. Je to velmi pohodlné, komfortní řešení bydlení.

TIP: Přestaňte uvažovat o tom, jak by vaše koupelna mohla sousedit s koupelnou tak, abyste ji měli co možná neblíže posteli. To je sice pohodlné řešení, ale jde to dělat i jinak. Můžete si i v relativně malé ložnici zbudovat příjemnou intimní koupelnu. Důvodů je k tomu celá řada a překážek minimum. Navíc to můžete vnímat jako způsob, jak vytvořit luxusní ložnici s minimem nákladů. Zvýšíte tím jakost svého bydlení.

Proč koupelnu nebo sprchový kout přímo v ložnici?

Na takovou otázku je jednoznačná odpověď a tou je slovo „pohodlí“ a možná také „originalita“, která ale není samoúčelnou manýrou. Navíc je pravdou, že podobně řešené ložnice nejsou ničím novým nebo moderním a že je najdeme např. v měšťanských palácích starověkého Říma. Malé kamenné bazény či dřevěné kádě s vodou byly běžnou součástí ložnic. Taková ložnice je pak jednak místností určenou ke spaní, ale je zároveň prostředím vhodným pro smyslové rozkoše, ať už v rámci partnerského soužití, či v rámci lazebnické praxe. Tělo je v horké vodě nadnášeno, zažívá relaxační stavy beztíže a uvolňují se svalové staženiny, stejně jako mysl. Stačí do koupele přidat trochu vonného oleje nebo jinou esenci a efekt se dostaví velmi rychle. Uvolněné tělo pak udělá jen pár kroků na lůžko a v klidu začne odpočívat. Díky koupelně se pak v ložnici zvyšuje vlhkost, lépe se dýchá a sliznice se nevysušují.

TIP: Mimochodem, víte, že i do koupelny, kde nejsou žádná okna ani komíny, můžete umístit krb? Znáte takové krby? Z horké vany pak můžete sledovat plameny. A budete-li mít koupelnu v ložnici, pak se vám pohled na oheň nabídne i z postele. Není to opravdu zajímavé řešení?

TIP: Přestaňte uvažovat o koupelně jako o místě, kde se namydlíte mýdlem, které pak smyjete vodou a utřete se ručníkem. Koupání má svou tisíciletou kulturu a souvisí s péčí o tělo i mysl. Podobným způsobem můžete uvažovat i o sprchování. Koupelna je vlastně něco jako „malé soukromé lázně“.

TIP: Podobné „lázně“ si můžete dopřát i prostřednictvím sprchového koutu, který dnes už zcela běžně nabízí celou řadu masážních programů a dokonce i parní lázně. Sprchový kout navíc dokáže vyřešit případné problémy s místem. Nevejde-li se vám do ložnice „celá koupelna“, pak se vám tam vejde jistě jeden sprchový kout.

TIP: Ptejte se našich odborníků v poradně, co si o takovém řešení myslí.

Foto: Contemporist, Hansgrohe, Kaldewei

Doporučujeme:

IQ Kuchyně - Budete ji milovat...

Top 5 - to nejlepší

Atypická kuchyň nemusí být problém!

Atypická kuchyň nemusí být problém!

Máte nestandardní dispozici kuchyně? Není důvod k...

17.10.2011

Celý článek

Plánujete novou kuchyň?  Běžte tam, kde z vás udělají spokojeného zákazníka

Plánujete novou kuchyň? Běžte tam, kde z vás udělají spokojeného zákazníka

Výrobě kuchyní se věnuje nepřeberné množství...

16.10.2011

Celý článek

Harmonické bydlení s tělem i duší

Harmonické bydlení s tělem i duší

Architekt, designér a lektor Radim Věntus ve své...

07.09.2012

Celý článek

Starý kamenný kostel v Anglii získal nový nebeský interiér

Starý kamenný kostel v Anglii získal nový nebeský interiér

Ubytování v kostele, no a proč ne? Přemýšlíte nad...

15.12.2015

Celý článek

Zimní zahrady – trendy a typy

Zimní zahrady – trendy a typy

I když samotný název evokuje spíše prostor,...

28.01.2016

Celý článek

Kalendář