Zařizujete trpasličí kuchyň?

30.05.2016 | red. Tereza Věntusová | Tipy a triky

Jelikož je kuchyň část bytu nebo domu, která je považována za tu nejdůležitější, je naší snahou se v ní cítit příjemně, komfortně a nestísněně nehledě na její rozměry. Někdy je však k dispozici pouze pár metrů čtverečních, a to doslova, pro výstavbu krásné nové kuchyně. Podívejme se teda na to, jak dobře mohou vypadat skvěle promyšlené, praktické a zároveň elegantní malé kuchyňky, do kterých se vleze víc, než si myslíte..

Zařizujete trpasličí kuchyň?
Vestavěné spotřebiče chytře ušetří místo i čas
Liniová podlaha opticky prodlužuje prostor v kuchyni
Vestavěné spotřebiče jsou skvělé, dokonce se dá skloubit trouba s mikrovlnkou dohromady
Bílé lesklé přední plochy vyznívají velmi čistě, jednoduše a odhodlaně
Jednoduchý čistý bílý design dodá každé kuchyni tu správnou chuť
A něco dalšího z inspirace..

 

Iluze barev

Začněme barvou. Typická a často omílaná barva je lesklá bílá předních ploch kuchyně. Má to své důvody.. Skvěle prosvětlí prostor, opticky ho zvětší a vypadá opravdu perfektně. Bílá nebo další světlá barva se v takovém případě hodí i na stěny. Účinky jsou stejné. Pokud se vám přece jen barva zevšední, lze ji elegantně doplnit některými barevnými nebo jemnými decentními dřevěnými doplňky.

Domyšlené detaily

Všimněte si, že pokud se v nějaké malé kuchyni vyskytnete, často je podlaha celého bytu spolu s kuchyní sjednocena. I to má svůj důvod. Podlaha by vám opět měla dodat pocit optického sjednocení prostor bytu. Pokud je však kuchyně spojená s obývací částí a přesto je přání majitele zachovat oddělení prostor, potom je jedno z optických řešení právě odlišení podlahy. K prodloužení místnosti se také používá podlah s liniovými vzory, které vás přesvědčí, že kuchyně se zdá delší, než doopravdy je.

 

Jednoduše a čistě

V současnosti se často dodržuje vodorovná linie po celé délce kuchyňské linky. Čím více rozkouskovaná kuchyně, tím menší se nám zdá. Proto je snahou udržet jednu linii. Jediná změna výšky je doporučována u plochy s dřezem. Je dobré si uvědomit, kolik času u dřezu trávíte a podle toho se rozhodnout pro jednu výšku, nebo vyvýšený dřez. Věřím, že každé usnadnění v umývání potravin nebo i nádobí pomůže každé z nás.

 

 

 

Úložný prostor

Vestavěné spotřebiče či skříňky jsou už standardem u většiny kuchyní. Jedna jediná trouba zvládne horký vzduch i mikrovlny, dokonce i páru a navíc nemusí mít ani 60 cm na výšku. Výška 45 cm stačí ve více než 90% případů. Dnešním trendem v řešení prostor je mít efektivně zato elegantně využitý každý centimetr. V kuchyni to platí dvojnásob. Pokud zařizujete kuchyň v malém prostoru, zvolte zásuvky s hloubku pracovní desky 70-75 cm.
Tipy a triky

Zde vidíte, že i z téměř miniaturních dispozic kuchyně lze vymyslet chytré řešení, kde se budete cítit příjemně. Důležité je dodržovat jednoduchost. V tomto případě se skvěle hodí myšlenka „Někdy méně znamená více“, a toho je dobré se držet. Na malém prostoru je také velmi výhodné dodržovat neustálý pořádek a čistotu. Pokud chcete jít do rekonstrukce či výstavby od úplného začátku, určitě se obraťte na naše odborníky, kteří vědí víc, než nyní vím já a vy dohromady. Nicméně kuchyně, jak už jsem na začátku psala, je důležitá část bytu pro rodinnou atmosféru a pohodu domova. Tak proč si nenechat poradit..

Dobrá rada ve správný čas od správného člověka dovede ušetřit tisíce korun a nevyčíslitelně starostí. Uvidíte, že to bude stát za to!

 

Tereza Věntusová

Inspirace: living1, living2, newsinform, iqkuchyne

Obrázky: trouba, malé kuchyňky

Doporučujeme:

IQ Kuchyně - Budete ji milovat...

Top 5 - to nejlepší

Dnes si dám oběd ve Slow-foodu

Dnes si dám oběd ve Slow-foodu

Jestliže chcete upozornit na chybu v textu, ne. Opravdu...

03.04.2016

Celý článek

Nadupaný veletrh světového designu aneb MILANO 2018

Nadupaný veletrh světového designu aneb MILANO 2018

Miláno, 2.největší město Itálie, 1,3 milionu...

26.04.2018

Celý článek

Jak se dělá romantická kuchyň

Jak se dělá romantická kuchyň

Pokud uvažujete o nové kuchyni a pokud by měla být...

28.11.2011

Celý článek

Atypická kuchyň nemusí být problém!

Atypická kuchyň nemusí být problém!

Máte nestandardní dispozici kuchyně? Není důvod k...

17.10.2011

Celý článek

Plánujete novou kuchyň?  Běžte tam, kde z vás udělají spokojeného zákazníka

Plánujete novou kuchyň? Běžte tam, kde z vás udělají spokojeného zákazníka

Výrobě kuchyní se věnuje nepřeberné množství...

16.10.2011

Celý článek

Kalendář